Wybrzeże prowincji Teramo

Riwiera Adriatycka w prowincji Teramo rozpościera się między siedmioma miasteczkami, a jej długość to ok. 60 km. Te miasteczka nazywane są „siedmioma siostrami ziemi Teramo” i są to, zaczynając od północy: Martinsicuro, Alba Adriatica, Tortoreto, Giulianova, Roseto degli Abruzzi, Pineto i nasza Silvi Marina. Z uwagi na fakt, że dystans pomiędzy nimi nie jest duży polecamy atrakcje w każdej z tych miejscowości.

Łączy je przede wszystkim nabrzeże z pięknymi piaszczystymi plażami i czystą morską wodą, które gwarantuje tzw. oznaczenie „Błękitnej flagi”. Jeśli kogoś nie interesuje plażowanie jedynie na ręczniku, to może skorzystać z licznych punktów oferujących leżaki. Koszt wynajęcia kompletu dwóch leżaków i parasola waha się od 18 do 22 Euro za dobę, ale przy zamówieniu na dłuższy okres cena ta spada. Ich wynajęcie jest o tyle ważne, że można wówczas korzystać też z przestrzeni plaży pomiędzy rzędami leżaków a linią morza.

Wybrzeże Teramo stwarza warunki do odpoczynku dla różnych turystów. Oprócz barów, dyskotek, sal zabawy, są też park wodny i tor gokartowy oraz miejsca agroturystyczne. Miłośnicy przejażdżek rowerowych na pewno będą usatysfakcjonowani z przygotowanych dla nich tras widokowych wzdłuż wybrzeża. Jedną z takich tras jest 20 – kilometrowa trasa pomiędzy Roseto a Martinsicuro.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=4r23V3qwaOk]

Wybrzeże prowincji Teramo zatem to zróżnicowana oferta turystyczna, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Odległości pomiędzy miasteczkami nie są duże, więc śmiało można się przemieszczać. Dla tych, którzy akurat wybierają się w te rejony bez auta, pomocna będzie komunikacja autobusowa lub taksówki.

Komentarze

komentarze