Ceny spożywcze w Neapolu

Ceny spożywcze w Neapolu, czyli w sumie wpis taki praktyczno-techniczny, ale wierzę, że wielu z Was pomoże się zorientować jak to tam wygląda. Wbrew pozorom to istotne, bo warto wiedzieć jak się finansowo przygotować na wakacje we Włoszech pod tym względem.

Zakupy w markecie, sklepie rybnym i na targowisku

Kilka słów wstępu. Jak widzicie temat cen we włoskich sklepach uważam za ważny i nawet wydzieliłem osobną zakładkę z cenami spożywczymi w menu. Bez względu na to, czy jedziecie na włoskie wakacje na własną rękę, czy na zorganizowany wyjazd, to jednak warto wiedzieć ile tego budżetu na jedzenie czy kieszonkowego na przyjemności trzeba mieć.

I jeszcze jedno. Pamiętajcie, że ceny poszczególnych produktów we Włoszech mogą się mniej lub bardziej różnić w zależności od samego sklepu, ale też i regionu, miasta, w którym jesteście. Przykład z brzegu to różnice między Sardynią a kontynentalną częścią Włoch.

Ceny spożywcze w Neapolu

Byliśmy w okresie bożonarodzeniowym w wynajętym apartamencie. Choć obiady opieraliśmy na pizzy, czy makaronach z restauracji, to jednak odwiedzaliśmy dwa pobliskie markety, aby kupić coś na śniadanko, czy na „wieczór” ;). Jak to się zatem prezentuje?



Napoje:
– likier truskawkowy 0,5L – 9,17 €
– soczek gruszkowy 3 kartoniki – 0,90 €
– pepsi 1,5 L – 1,35 €
– wino 0,75 L – 2,50 € (uwaga są i tańsze siarkowe, ale są i też lepsze wina od 6-10 €)
– piwo weizen Paulaner 0,5L – 1,42 €
– Martini Rosso 1L – 8,62 €
– aperitive Bitter (6 buteleczek chyba 0,2L) – 1,35 €
– woda mineralna niegazowana – 0,40 €

Owoce morza:
– małże białe (drobne muszelki w zależności od rodzaju) – 7 € – 25 € / kg
– ostrygi – 7 € / kg
– świeże ryby – 5 € – 16 €
– węgorz 15 € / kg
– krewetki królewski – 12 € – 16 €

Ceny spożywcze w Neapolu | Owoce morza w Neapolu | WakacjeWlochy.lh.pl | Wakacje we Włoszech
Ceny spożywcze w Neapolu | Owoce morza w Neapolu | WakacjeWlochy.lh.pl | Wakacje we Włoszech

Pozostałe:
– chleb tramezzino (pakowany) – 1,38 €
– chleb tostowy – 0,90 €
– szynka cotto (pakowana chyba 150g) – 3,69 €
– szynka crudo (krojona na ladzie) – 20 € – 25 € / kg
– duże oliwki zielone (kubełek) – 1,98 €
– pomidory (nazywają je verdi – zielone) – niecałe 2 € / kg
– masło – 1,59 €
– płatki Kellogg’s Chocokrave 375g – 3,33 €
– płatki Kellogg’s Coco Pops 375g – 2,93 €
– Torrone cutrynowe (słodycz) 150g – 1,55 €
– mini kiełbaski Salamini Beretta 85g – 1,99 €
– zestaw 3 „Bab” (miejscowy przysmak) – 2,55 €
– 2 x Cannoli Siciliani (słodycz z Sycylii) – 3 €
– herbata earl grey – 1,25 €
– sos basilico (kartonik) – 1,25 €
– majonez 186g – 1,07 €
– oliwa z oliwek (w zależności od pojemności i jakości) – od ok. 2 € do 16 €
– litr mleka – 1,29 €
– makaron Barilla uszka – 1,10 €
– makaron Barilla mezze penne rigate – 0,74 €
– makaron spaghetti – 1,06 €
– zestaw puszeczek tuńczyka Rio Mare – 4,54 €
– ciastka śniadaniowe (paczka) – 0,89 €
– owoc granatu – 2 €
– kaka – 1 € / kg
– winogrono białe – 2 € / kg

Ceny we Włoszech | Ceny makaronu we Włoszech | WakacjeWlochy.lh.pl
Ceny we Włoszech | Ceny makaronu we Włoszech | WakacjeWlochy.lh.pl

To tylko wybrane pozycje z ostatniej wycieczki, ale myślę, że jakiś obraz cenowy dają. Dajcie znać, czy takie informacji się Wam przydają. Ciao!