Samochodem do Włoch? Sprawdź trasę

Pisałem już kiedyś o tym, na co powinniście zwrócić uwagę jadąc samochodem po Włoszech. Dla przypomnienia zapodaję linka Kierowco bądź gotowy na Włochy. Tym razem chciałbym Wam pokazać stronkę, która pomoże Wam w planowaniu trasy przejazdu po włoskich autostradach.

Pierwsza podstawowa sprawa, to pamiętajcie, że to nie są Niemcy i autostrady nie są darmowe. Podobnie jak u nas, tam też są bramki i też zdarzają się z tego powodu zatory. Na serwisie http://www.autostrade.it/autostrade-gis/percorso.do możecie sobie przekalkulować podróż. W formularzu podawajcie informacje o włoskim odcinku np. trasa Trento – Napoli. Jeśli będziecie próbować ustawić miasto startowe choćby polskie, to system Wam nie wyświetli danych. Jeśli jednak wrzucicie włoskie lokalizacje, to zobaczycie też, gdzie znajdują się stacje benzynowe, sprawdzicie jakie są mniej więcej aktualne ceny paliw, sprawdzicie obecną pogodę, czy też zostaniecie ostrzeżeni o ewentualnych korkach lub braku możliwości przejazdu danym odcinkiem.

W momencie kiedy piszę tę notkę, średnia cena benzyny na tamtejszych autostradach wynosi 1,648 €. Oczywiście to jest wartość średnia, więc znajdziecie i nieco tańszą ofertę, ale i droższą.

Wakacje Włochy | Ceny paliw we Włoszech | WakacjeWlochy.lh.pl
Wakacje Włochy | Ceny paliw we Włoszech | WakacjeWlochy.lh.pl

Mega fajna sprawa, to dostęp do kamerek online na interesującym nas odcinku. Jeśli nie jesteście do końca pewni, czy wybrać daną trasę, to możecie sobie podejrzeć choćby obecne natężenie ruchu. Mają to naprawdę nieźle rozlokowane i właściwie co kilka, kilkanaście kilometrów taka kamera jest.

Wakacje Włochy | Kamery na autostradach we Włoszech | WakacjeWlochy.lh.pl
Wakacje Włochy | Kamery na autostradach we Włoszech | WakacjeWlochy.lh.pl

Zatem jeśli zastanawiacie się, czy udać się samochodem do Włoch, to mam nadzieję, że tego typu serwis pomoże Wam w decyzji. Poza tym podróż po tamtejszych autostradach to raczej przyjemna sprawa, bo widoki są niesamowite.

Komentarze

komentarze