Narty we Włoszech – najlepsze ośrodki narciarskie

Doskonałe zaplecze, nieskazitelnie biały śnieg i piękne słońce. Włoskie Alpy to prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych! Planujesz wyjazd na narty? Zastanawiasz się, czy Dolomity będą dobrym kierunkiem na niezapomniany urlop, przebiegający pod znakiem szaleństw na stoku? Sprawdź nasze propozycje i wybierz najlepszy ośrodek narciarski we Włoszech!

Artykuł sponsorowany

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio to jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych kurortów we Włoszech. Ośrodek położony jest w wyjątkowo malowniczym dorzeczu, pomiędzy Dolomitami Brenta, szczytem Adamello, a Cima Presanella. Piękne krajobrazy nie są jednak jedynym, co przyciąga turystów do Madonna di Campiglio! Na miłośników nart i snowboardu czeka tutaj ponad 90 kilometrów tras o różnym stopniu trudności. Madonna di Campiglio trasami dojazdowymi oraz kolejką połączone jest z ośrodkiem Pinzolo, przeznaczonym przede wszystkim dla rodzin z dziećmi.

Livigno

Livigno położone jest na terytorium Lombardii, pomiędzy masywem Bernina a Passo di Stelvio. Ze względu na doskonałe warunki pogodowe, zapewniające nasłonecznienie stoków nawet w zimowe, krótkie dni, Livigno nazywane bywa „włoskim Tybetem”. Trasy narciarskie, o łącznej długości 110 kilometrów, dostosowane są do potrzeb początkujących oraz średniozaawansowanych narciarzy. Dodatkową atrakcją dla amatorów snowboardu oraz nart jest doskonale przygotowany snowpark Mottolino Snow Area.

Cortina d’Ampezzo

Miejscowość Cortina d’Ampezzo nazywana jest koroną lub perłą Dolomitów. Nie bez powodu! Ośrodek ten przez lata stanowił ulubione miejsce wypoczynku europejskich artystów, intelektualistów i arystokratów. Wokół Cortina d’Ampezzo położonych jest aż sześć terenów narciarskich, o różnych stopniach trudności – dzięki temu każdy z narciarzy znajdzie tutaj stok dostosowany do swoich umiejętności. Co ważne, Cortina to nie tylko ośrodek sportów zimowych – w miasteczku odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych – spotkań literackich, pokazów sztuki czy rewii mody.

Bormio

Stacja narciarska Bormio zlokalizowana jest w pobliżu granicy Włoch ze Szwajcarią i Austrią. Trasy narciarskie Bormio położone są na zboczu Cima Bianca i wraz z ośrodkami Oga, Valdidentro i Santa Caterina tworzą kompleks Cztery Doliny. Na Stelvio – szerokiej trasie, wiodącej przez Cima Bianca, począwszy od roku 1993, rozgrywane są mistrzostwa świata w biegu zjazdowym mężczyzn. Ośrodek, oprócz klasycznych tras zjazdowych i szlaków biegowych, oferuje również nieprzygotowane zjazdy, doskonałe dla miłośników freeride’u. W Bormio, dzięki specjalnie wytyczonym, łatwym trasom, bez problemu odnajdą się również dzieci oraz osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z nartami.

Flogarida-Marilleva

Ośrodki Flogarida i Marilleva położone są u podnóża Gruppo di Brenta i masywu Ademello. Ze względu na bardzo dużą liczbę słonecznych dni, okolica ta nazywana jest Val di Sole, czyli Doliną Słońca. Dodatkowo, Flogarida-Marilleva może poszczycić się jednymi z najobfitszych w całych Alpach opadami śniegu. Oprócz doskonałych warunków pogodowych ośrodek ten oferuje 120 kilometrów tras narciarskich, połączonych ponad 40 wyciągami. Miejsce to jest wyjątkowo przyjazne dla rodzin z dziećmi – niemalże połowa wszystkich tras narciarskich to delikatne zbocza, idealne dla najmłodszych oraz dla początkujących narciarzy.

Źródło: primoris.pl

Komentarze

komentarze