Lago di Garda – jezioro marzeń

Od kilku dni przemierzam ocean Internetu w poszukiwaniu ciekawych form promocji włoskich regionów i właśnie w tym całym oceanie natrafiłem na interesujące informacje o… jeziorze. Dokładniej chodzi o Lago di Garda. Wydaje mi się, że gdy mówimy „jezioro”, to automatycznie myślimy „Mazury” i jeśli wybieramy wypoczynek nad tego typu zbiornikiem wodnym, to jedziemy właśnie tam. Subiektywnie patrząc mam wrażenie, że rozważając wakacje we Włoszech mało kto decyduje się odwiedzić jeziora Półwyspu Apenińskiego. Głównie stawia się na hotele tuż przy plażach morskich.

Wakacje we Włoszech nad jeziorem

Lago di Garda to największe i najczystsze jezioro we Włoszech (369 km2 oraz 158 km w przekroju). Znajduje się w północnej części tego kraju, w połowie drogi między Mediolanem a Wenecją. Miałem przyjemność poznać panią Elżbietę Rybarską, która mieszka w okolicy jeziora Garda już 8 lat. Miłość do tego uroczego miejsca, aż od niej bije i powiedziałbym, że trudno sobie wyobrazić lepszego ambasadora regionu. Oczywiście zainteresowało mnie, czy jest to opcja wakacji dla każdego. Pani Elżbieta rozwiała moje wątpliwości. – W szczycie letniego sezonu jak wszędzie ceny są nieco wyższe. Niemniej poza tym okresem można zaplanować wakacje na każdą kieszeń. Sugeruję omijać oferty biur podróży i zbaczać z wydeptanych szlaków z różnego rodzaju przewodników. Gwarantuję, że dzięki temu lepiej można poznać smaki i zapachy prawdziwej Italii – podkreśla pani Elżbieta.

Lago di Garda | WakacjeWlochy.lh.pl | Flickr.com

Sam również jestem podobnego zdania. Włosi to bardzo otwarty, przyjazny i ekspresywny naród. Chętnie pomagają turystom i wskazują ciekawe miejsca. – Jako Polacy jesteśmy zawsze mile tu widziani z wielu względów, ale uwaga! Zdarza się, że w ich towarzystwie mogą pojawić się specyficzne dowcipy na nasz temat. Niemniej trzeba do tego podchodzić z dystansem, bo to nie znaczy, że zawsze myślą, to co mówią. Zdecydowanie jednak to bardzo sympatyczni ludzie – dodała pani Elżbieta.

Regionalne produkty i wolny czas

Niedawno zachwycałem się produktami regionalnymi Sardynii, które wpływają na budowanie świadomości regionu. Również Garda ma takowe. Pochodzą stąd markowe wina Lugana, Bardolino, aromatyczny likier Liquerizia, sery Tossa Regina i Caciotta Saporita, a smakosze słodyczy powinni koniecznie spróbować niebiańskich lodów cynamonowych.

Samo jezioro daje wiele możliwości. – Mieszkam tutaj już 8 lat i przyznaję, że nie udało mi się jeszcze odkryć wszystkich zakątków. Lago di Garda to bezmiar możliwości. Na pewno można sobie poleniuchować w promieniach słońca, posmakować oryginalnych potraw, czy też aktywnie wypoczywać na wodzie – zaprasza pani Elżbieta Rybarska, która także pomaga po stronie włoskiej zainteresowanym Polakom w kwestiach biznesowych, turystycznych itd. (Kontakt do niej znajdziecie chociażby tutaj).

Znaliście wcześniej Lago di Garda? A może byliście już nad jakimś innym włoskim jeziorem?

Komentarze

komentarze