Ceny we Włoszech – Wakacje 2016

Swoje spostrzeżenia i wrażenia z wakacji w Toskanii napiszę, gdy tylko wrócę. Tymczasem zamieszczam krótki wpis o cenach w sklepach i zaktualizuję zakładkę, bo to może się szybciej przydać tym z Was, którzy są na etapie planowania wakacji na własną rękę np. na sierpień.

W tym roku wybraliśmy się z żoną na wakacje do Toskanii. Wynajęliśmy apartament w Vilaggio Le Querce (o nim postaram się napisać w kolejnym tekście). Z tego względu musieliśmy zadbać o zaopatrzenie lodówki. Na miejscu byliśmy w niedzielę, a we Włoszech w ten dzień wszystko jest pozamykane, więc z Polski wzięliśmy sobie jakieś rogaliki na śniadanie. Rano jednak pojechaliśmy na zakupy.

W samych Włoszech mieliśmy spędzić w sumie 7 dni, gotować nam się średnio chciało. Niemniej chociaż kilka obiadów trzeba było kupić. Zaopatrzyliśmy się też w owoce, jakieś przekąski na wieczór do zrobionego przeze mnie piwa i kupionego miejscowego wina.

No to zobaczmy, jak się prezentują ceny wybranych produktów.

Ceny we Włoszech:

Pomidory podłużne – zabijcie mnie, zapomniałem ile za kg, ale my wzięliśmy 3 takie pomidory i wyszło 0,31 €
Majonez w tubce – 0,65€
Ketchup – 1,49€
Słoik oliwek miejscowych – 1,98€
100 g prosciutto cotto – 1,61€
Pakowany mix sałat – 1,95€
Jogurt kokosowy (2 kubeczki w zestawie) – 0,89€
Wino białe Pitigliano 0,75L – 4,50€
3 cytryny – 1,22€
Melon Giallo – 3,25€
6 nektaryn – 2,44€ (kilo kosztowało coś 2,65€)
6-pak napoju Bitter – 1,99€
Olej – 1,38€
Mleko świeże z krótką datą przydatności do spożycia – 1,54€
Paczka rogalików z nadzieniem morelowym – 1,99€
6-pak wody Panna niegazowanej – 2,76€
Sól – 0,19€
Arbuz – 0,54€ za kilogram. My wzięliśmy 13 kilowego dziada i skończyć go nie mogliśmy.
Reklamówka termiczna – 0,99€
Oliwa E.V. – od 3,80€ do nawet 14,60€
Likier kremowy Limonsole – 5,90€

Komentarze

komentarze