szynka_sery

Ceny spożywcze we Włoszech

Wybierasz się na własną rękę na wakacje do Włoch i chcesz przynajmniej orientacyjnie dowiedzieć się, ile kosztują tam artykuły spożywcze? Mam nadzieję, że poniższa informacja choć odrobinę Ci pomoże.



Nabiał:
Mleko 1,50 €/L
Ser Mozzarella 13,50 €/kg
Jogurt kokosowy (2 kubeczki w zestawie) 0,89 €

Warzywa i owoce:
Pomidory 1,50 €/kg
Winogrono 2,59 €/kg
Ziemniaki 1,10 €/kg
Ogórki 0,90 €/kg
Pomarańcze 1,49 €/kg
Kabaczek 1,90 €/kg
Brzoskwinie 2,00 €/kg
Arbuz 0,59 €/kg
Słoik oliwek 1,98 €
Pakowany mix sałat 1,95 €

Napoje:
Woda 0,35 €/1,5L
Coca cola 1,89 €/1,75L
Piwo 1,00 €/0,5L
Wino 8 €/5L
Likier Limonsole 5,90 €

Pieczywo:
Panini (bułki) 2,50 €/kg

Pozostałe:
Cukier 1,00 €/kg
Makaron 0,50 €/0,5kg
Sól 0,19 €/kg
Ketchup 1,49 €
Majonez w tubce 0,65 €
Oliwa E.V. od 3,50 € do nawet 14,60 €
Olej 1,38 €

Pizza:
Margherita 4 €
Capriciosa 5-6 €
Frutti di Mare 8-12 €

Komentarze

komentarze