Ceny posiłków we Włoszech

Już w kilku wpisach o tym wspominałem, między innymi tutaj: ceny we włoskich restauracjach, ale skoro pojawiają się te pytania na privie na facebooku, czy też mailach, to postanowiłem nieco odświeżyć temat. Tym bardziej, że to jest ciężko tak jednoznacznie określić.

Ceny posiłków we Włoszech – w restauracji czy w domu?

Podpowiem Wam, że teraz, gdy planuję wyjazd do Włoch, przyjmuję stawkę żywieniową na dwie dorosłe osoby na około 30€ – 40€ dziennie i to jest taka wersja oszczędna. Rachunek jest prosty. Śniadań jako takich nie jemy, wciągnie się jedną kanapkę albo jakieś płatki z mlekiem. Na obiad powiedzmy dwie pizze, coś do picia, to już zejdzie 17€-20€. Jeśli mieszkamy w apartamencie i robimy sobie sami obiady, to wychodzi taniej. Po prostu kupimy makaron, pomidory w puszce, jakieś mielone mięso i już mamy obiadu na dwa dni. Spaghetti Carbonara to wystarczy boczek i żółtka do makaronu. Owoce morza np. kilogram małży tzw. muli to wydatek rzędu 4€, to też można zjeść z makaronem albo nagotować z czosnkiem i zieloną pietruszką w formie Zuppa di Cozze.

Jak jedziecie do Włoch na własną rękę, to warto trochę pokombinować. Wiadomo, że w czasie odpoczynku średnio chce się gotować samemu, ale trzeba też sobie przekalkulować. Dlatego my preferujemy podczas wyjazdu tryb mieszany, czyli kilka obiadów na mieście, kilka w apartamencie. Nie ograniczajcie się jednak tylko do posiłków robionych przez siebie. Zwłaszcza, że będąc we Włoszech, aż żal nie spróbować miejscowej kuchni, przygotowanej przez rodzimych kucharzy.

TripAdvisor z pomocą

Jeśli interesują Was ceny posiłków we Włoszech, a wiecie gdzie mniej więcej się wybierzecie, to polecam Wam też sprawdzić opinię tamtejszych restauracji w aplikacji TripAdvisor. Sam używam i póki co się nie zawiodłem. Można sobie wybrać kilka najlepiej ocenianych, sprawdzić ich strony internetowe, profile na Facebooku, poczytać komentarze w sieci. Jeżeli akurat na stronie nie będzie menu z cenami, to w apce często są zdjęcia gości, na których widać kwoty.

Ceny posiłków we Włoszech są zróżnicowane tak samo jak i u nas. Dużo przecież też zależy kto, co lubi, ale tak jak pisałem na wstępie, przyjmujcie sobie te 30€ jako absolutne minimum. Zawsze wpadną jakieś lody, kawka, ciacho, coś od chłopaków na plaży np. świeże porcje owoców, napoje, kokos itd. Można też iść na grubo, jak my w Il Talismano w Sorano (Toskania) w ubiegłym roku, gdzie za finalną kolację składającą się z przystawki, pierwszego dnia, drugiego dania, czegoś do picia zapłaciliśmy w sumie 66€.

No mam nadzieję, że trochę Wam rozjaśniłem sprawę jak to wyglądają ceny posiłków we Włoszech, ale jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, to śmiało zostawiajcie je w komentarzach tutaj, na fejsie i na priv. Jestem też na Instagramie i Twitterze, więc tam również możecie mnie zaczepić. Ciao!

Jeśli lubisz Włochy, interesują Cię wakacje we Włoszech lub po prostu podoba Ci się ten blog o Włoszech i wakacjach, to koniecznie obserwuj nas na Facebook, Instagramie lub Google+. Będzie również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz pod spodem. Dzięki!

Komentarze

komentarze