Aplikacja mobilna od regionu Apulii

Przetestowałem kolejną aplikację. Tym razem zainteresowałem się tym, co oferuje region Apulii. Zainstalowałem na swoim smartfonie z Androidem apkę o nazwie „Puglia Reality+” i właśnie to całe „reality” jest bodaj najfajniejszym gadżetem. Chodzi tutaj o możliwość skorzystania z rozszerzonej rzeczywistości. To innowacyjne rozwiązanie, ale tak naprawdę w marketingu było modne może z dwa lata temu. Jeśli nie wiecie jak to działa, to polecam sprawdzić na filmach na youtube. Rzecz w tym, że potrzebny jest punkt, który należy uchwycić w kadrze kamerki smartfonu, taki tzw. marker. Uruchamiając w aplikacji funkcję augmented reality i powiedzmy filmując wspomniany marker możemy otrzymać komunikat w postaci trójwymiarowej grafiki, materiału video, opisu miejsca itd. Jak to dokładnie działa, możecie sobie zobaczyć na poniższym filmie:

I to byłoby na tyle jeśli chodzi o coś nowego w stosunku do poprzedniej recenzji, bo tak poza tym to ta apka jest bardzo podobna do apki regionu Marche. Mamy do dyspozycji 7 zakładek. Oprócz rozszerzonej rzeczywistości są to także: explore, czy forma mapy z zaznaczonymi ciekawymi miejscami, subjects, czyli zakładka w której znajdziemy wiadomości na temat sztuki, jedzenia, wybrzeża oraz info dotyczące noclegów (sprawdziłem kilka pozycji, trochę ubogo jeśli chodzi o treść), itinerario, czyli zakładka z opisami interesujących miejsc, takich które warto zobaczyć, jeśli myślicie o zwiedzaniu. Mamy też zakładkę z newsami i eventami, to akurat mi się najmniej podoba, bo poszli trochę na łatwiznę i wrzucili to w formie czytnika rss, a więc mamy do dyspozycji jedynie linki do treści zewnętrznych. Dużo bardziej podoba mi się kolejna zakładka, czyli visual tour. Pomocne wirtualne panoramy 360o, które mogą ułatwić decyzję czy warto udać się w dane miejsce, czy jednak nie. Minusem jest to, że do dyspozycji mamy zaledwie 5 wirtualnych wycieczek. Ostatnia zakładka ma charakter czysto informacyjny, bowiem zawiera odnośniki do filmiku, który mogliście zobaczyć powyżej.

Screen z głównego interfejsu aplikacji Puglia Reality+
Screen z głównego interfejsu aplikacji Puglia Reality+

Reasumując kolejna typowa aplikacja turystyczna, która może zastąpić wyszukiwanie informacji w Google, bo po prostu wszystko jest w jednym miejscu. Interesująca wydaje się możliwość skorzystania z rozszerzonej rzeczywistości, ale to będę musiał sprawdzić jeszcze na miejscu, chyba, że ktoś z Was się wybiera do tego regionu w najbliższej przyszłości i mógłby to zrobić, to wówczas bardzo proszę o info, czy to faktycznie działa. Dla osób, które we Włoszech nie będą mogły skorzystać z przesyłu danych w swoim telefonie, niestety dużo funkcjonalności (newsy, eventy, video) będzie bezużytecznych.

Komentarze

komentarze